ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

1ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΘΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ «WE ARE UOA» : 19-21 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Wednesday 11 Σεπτεμβρίου 2024
1ο Φεστιβάλ Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών «WE ARE UoA» : 19-21 Οκτωβρίου

19 – 21 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2024

Ώρες διεξαγωγής: 12μ – 8μμ

Έναρξη συναυλιών: 8.30μμ (έως 00.00)

Το Πανεπιστήμιο Αθηνών διοργανώνει, στο πλαίσιο των δράσεων εξωστρέφειας και ενημέρωσης της φοιτητικής κοινότητας, το 1ο Φεστιβάλ «WE ARE UoA» που θα διεξαχθεί 19-21 Οκτωβρίου (12μ – 8μμ) στους χώρους του ιστορικού κεντρικού κτηρίου, στα Προπύλαια (Πανεπιστημίου 30).

Ο Πρύτανης του Εθνικού & Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, Καθηγητής Γεράσιμος Σιάσος, τα μέλη του Συμβουλίου Διοίκησης, οι Αντιπρυτάνεις και τα μέλη της Συγκλήτου του ΕΚΠΑ καλωσορίζουν όλη την κοινότητα του ΕΚΠΑ και ιδιαίτερα τις φοιτήτριες και τους φοιτητές μας σε ένα τριήμερο ανοικτών εκδηλώσεων που θα περιλαμβάνει, μεταξύ άλλων:

• Υποδοχή των πρωτοετών φοιτητών
  • Βραβεύσεις αριστευσάντων φοιτητών και διακριθέντων αθλητών φοιτητών
  • Ημέρες καριέρας
  • Ανοικτές ημέρες γνωριμίας (open days) με (ακαδημαϊκούς) εκπροσώπους των σαράντα δύο (42) Τμημάτων του ΕΚΠΑ
  • Ομιλίες από ερευνητές διαφόρων ερευνητικών – επιστημονικών πεδίων
  • Ανοικτές μουσικές εκδηλώσεις και συναυλίες με την υποστήριξη των μουσικών σχημάτων του Τμήματος Μουσικών Σπουδών

Θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση με το αναλυτικό πρόγραμμα των εκδηλώσεων ανά ημέρα.

Σας περιμένουμε όλους.

Εκ μέρους της Οργανωτικής Επιτροπής