ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗ ΝΟΣΟ ALZHEIMER - ΕΙΣΗΓΗΣΗ ΤΗΣ ΟΜ. ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑΣ ΜΑΓΔΑΣ ΤΣΟΛΑΚΗ ΣΤΗ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΑΘΗΝΩΝ - [05.04.2024]

Wednesday 03 Απριλίου 2024

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Το Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.) σας προσκαλεί την Παρασκευή 5 Απριλίου 2024 και ώρα 10:00-12:00 στην εισήγηση με θέμα:

"Νέα δεδομένα για τη νόσο Alzheimer"

Εισηγήτρια:

Μάγδα Τσολάκη, Νευρολόγος - Ψυχίατρος, Θεολόγος,
Ομότιμη Καθηγήτρια Νευρολογίας Α.Π.Θ.

Η εκδήλωση τελεί υπό την αιγίδα της Κοσμητείας της Θεολογικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α.

Η εισήγηση θα διεξαχθεί διαδικτυακά και είναι ανοικτή σε όλες και όλους τους ενδιαφερόμενους.

Θα ακολουθήσει συζήτηση.

Θα χορηγηθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης

ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

- Δεν απαιτείται κωδικός σύνδεσης

- Πληροφορίες: Μαρία Βασιλειάδου, Αν. Καθηγήτρια (mvasiliad[at]soctheol.uoa[dot]gr).